CO SE UDÁLO

Charitativní sbírka

V rámci oslav Dne svatého Valentýna jsme se na naší škole rozhodli udělat radost nejen sami sobě, ale také druhým lidem. Proto jsme v týdnu od 11. do 15. února uspořádali charitativní sbírku, v rámci které jsme podpořili místní domov pro seniory, děti a matky na Ukrajině a mobilní hospic Ondrášek.

Seniorům jsme udělali radost aktivizačními pomůckami, například pastelkami, fixy a dalším papírenským zbožím. Pro matky na Ukrajinu jsme poslali neuvěřitelných 200 kg dětského oblečení a hraček. A protože jeden den péče o pacienta v mobilním hospicu stojí 1 800 Kč, podpořili jsme tuto instituci finančně a vybrali částku 7 777 Kč.

Všem, kteří se jakýmkoliv způsobem zapojili do našeho charitativního týdne, mnohokrát děkujeme za tento dobrý skutek, kterým pomohli potřebným lidem.

Více: viz fotogalerie 

Oslava 100. výročí republiky 26. 10. 2018

Také naše škola se zapojila do oslav 100. výročí založení republiky. Toto výročí jsme oslavili projektovým dnem, kdy se jednotlivé třídy proměnily ve významná období našich dějin. Právě tyto třídy byly jednotlivými stanovišti, na kterých žáci plnili úkoly související s daným obdobím. Stanoviště zaměřená na vědomosti byla doplněna také pohybovými soutěžemi inspirovanými významnými sportovci. Ta správná sportovní atmosféra byla naladěna videem s autentickými záběry významných sportovních okamžiků historie.

Více: viz fotogalerie  

Sportovní den 1. 10. 2018

První říjnový týden jsme zahájili opravdu aktivně! Celá škola se sešla na TJ Ludgeřovice, kde v rámci sportovního dne soutěžily jednotlivé třídy mezi sebou - a to nejen ve fotbale, ale i v dalších sportovních disciplínách. Statistika dne: nula úrazů, slunečné počasí a skvělá atmosféra! Za tímto dnem můžeme už jen 3x zvolat HURÁ!!! 

Více: viz fotogalerie


Prvním úkolem členů nového školního parlamentu bylo zjistit, jak trávili prázdniny naši učitelé. Tohoto úkolu se zhostili s velkým nadšením a výsledek si můžete přečíst ve školním newsletteru.